Niestety drużyna Locomotivu nie pojawiła się na przełożonym spotkaniu. Generalnie krótko, zwięźle i na temat - beznadziejny sezon.

Skład gotowy na mecz:
Wójtewicz, Grylak, Witkowski, Deleżuch, Duma, Wrona

Niedziela 21.02.2010 14:10
SM Suchanino - Victoria 2:4(1:2)

Odwróc tabelę, a Suchanino prawie na czele. No niestety, tak to bywa w sporcie czasami, że po urodzajnych latach przychodzą słabe. Sezon halowy zupełnie nam się nie udał, pomimo walki w każdym meczu. Chyba najbardziej zabrakło skuteczności w wykańczaniu akcji. Chociaż graliśmy tym razem dobrze, mieliśmy przewagę na boisku, dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce oraz wypracowaliśmy sytuacje strzeleckie, to rywale okazali się skuteczniejsi. Kiedy po naszych błędach zdobyli 2 gole z kontrataku, zupełnie się zabarykadowali, broniąc dostępu do bramki całą drużyną, a tym samym wyprowadzając szybkie kontry. Do przerwy zdołaliśmy tylko złapać kontakt, zaś po przerwie chyba za mocno się otworzyliśmy, chcąc szybko strzelić kilka bramek i niestety przeciwnicy nas skarcili. Nam jak na złość żaden strzał nie chciał wpaść do bramki, ponieważ albo bramkarz był na posterunku albo strzał był minimalnie niecelny albo blokowany przez przeciwników.

SM Suchanino - Farmacja Gdańsk 5:6(3:2)

Kolejna porażka w tym sezonie chyba już nie jest żadnym zaskoczeniem. Pomimo prowadzenia prawie przez całe spotkanie, nie zdołaliśmy wygrać meczu z rywalem, z którym sąsiadujemy w tabeli. W zasadzie nie graliśmy jakoś tragicznie, bo staraliśmy się grać od połowy czyhając zarazem na kontrataki. Taktyka ta początkowo przynosiła dobry efekt, jednak rywale oddawali silne strzały z daleka i praktycznie wszystkie przez nich zdobyte gole padły w podobny sposób. Pierwszą bramkę udało się zdobyć Piotrowi Dumie. Jednak rywale natychmiast odrobili stratę strzałem z dalszej odległości pod poprzeczkę. Ponownie szybkimi akcjami wyszliśmy na prowadzenie i to nawet dwubramkowe, dzięki nowemu nabytkowi Łukaszowi Rutkowskiemu oraz doświadczonemu Radkowi Byszukowi. Pomimo to jeszcze do przerwy przeciwnicy zdobyli bramkę kontaktową, a krótko po rozpoczęciu drugiej części wyrównali. Udało nam się jeszcze wyjść na prowadzenie, ale potem znowu strata niepotrzebnych goli i nie daliśmy rady już wywalczyć choćby punktu. Inna sprawa, że znowu nie wykorzystaliśmy kilku czystych sytuacji podbramkowych, które mogłyby nam pomóc w odniesieniu zwycięstwa. Ostatni strzał drużyny Farmacji zupełnie nas załamał, bo takie gole nie powinny w ogóle wpadać. Odwracając tabelę jesteśmy w pierwszej trójce, a więc zupełnie po drugiej stronie bieguna, niż w poprzednim sezonie.

SM Suchanino - AS Riviera 2:6(0:2)

Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu mimo, że przegrany. Biorąc pod uwagę skromny skład graliśmy od początku do końca bardzo dobrze w obronie, dzięki czemu zdecydowany faworyt długo się męczył. Każdy z nas grał z dużym zaangażowaniem i walczyliśmy o jak najlepszy rezultat. Gdyby swoje szanse wykorzystał Grzesiek Grylak, który dwa razy mijał się z piłką, gdzie bramka była pusta. Maciej Wójtewicz i Piotr Deleżuch wykorzystali 4 sytuacje sam na sam (po dwie każdy), a Piotr Sacharuk nie "asystował" przy dwóch bramkach rywali, mecz mogliśmy co najmniej zremisować. Na pewno dzisiaj sprawdziła się taktyka gry obronnej, gdzie postawiliśmy na krycie tylko na własnej połowie. Dzięki zagęszczonej obronie zespół rywali nie mógł przebić się pod naszą bramkę dużo strzelając z dystansu, ale tego dnia Sacharuk bardzo dobrze bronił. Pozostałe mecze jak zagramy z podobną ambicją i dobrze taktycznie myślę, że jeszcze zdobędziemy kilka punktów i zakończymy rozgrywki z twarzą.

SM Suchanino - Primus 7:7(2:4)

Znowu przespaliśmy pierwszą połowę, tracąc zbyt łatwo bramki. Dobrze, że przynajmniej udało nam się zdobyć dwa gole. Niedokładnie dogrywaliśmy piłkę oraz graliśmy zbyt mało agresywnie i daleko od przeciwnika. Na początku drugiej części spotkania jeszcze nam nie szło, choć zaczęliśmy grać bardziej agresywnie i pressingiem. Pomimo, że przegrywaliśmy już trzema bramkami, znowu pokazaliśmy charakter stopniowo doprowadzając do wyrównania. Wydawało się już, że pójdziemy za ciosem i zdołamy jeszcze wygrać to spotkanie, jednak rywale zdobyli siódmą bramkę i jedynie udało nam się wyrównać wynik meczu. Niestety mamy zbyt mało atutów oraz za słabą kondycję, żebyśmy mogli grać z zaledwie dwoma zmiennikami i osiągać satysfakcjonujące wyniki w tym sezonie halowym.

SM Suchanino - Hanza Lider 2:15(0:8)

Totalna klęska. Mecz lepiej opisać milczeniem, a wynik mówi wszystko. W każdym elemencie byliśmy drużyną słabszą, a momentami graliśmy, jakbyśmy byli pogodzeni z porażką jeszcze przed spotkaniem. Pressing, szybkość, technika i warunki fizyczne zawodników Hanzy sprawiły, że byliśmy bezsilni.

Niedziela 17.01.2010 15:50
SM Suchanino - Terma-Damen Technologie 5:8(0:3)

Na meczu pojawiła się wyjątkowo duża frekwencja zawodników w obu drużynach, co miało przełożenie na poziom spotkania. Rozpoczęliśmy je spokojnie od próby rozsądnego rozprowadzenia piłki i całkiem nieźle nam to wychodziło, ponieważ stworzyliśmy sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramek. Niestety nasza skuteczność była "powalająca", zaś rywale praktycznie każdy strzał w światło bramki kończyli celnym uderzeniem. Dzięki temu do przerwy, pomimo że prowadzliśmy równorzędną walkę, to rywale byli skuteczniejsi i zyskali przewagę trzech bramek. W drugiej części spotkania zastosowaliśmy większy pressing, przez co rywale się nieco pogubili, a my marnowaliśmy wciąż dogodne sytuacje. Co udało nam się zdobyć jakieś bramki, to Terma odskakiwała na kilka kolejnych, a w pewnym momencie tak nas skontrowali, że uzyskali przewagę pięciu bramek. Do ostatniej minuty walczyliśmy przynajmniej o zmniejszenie wyniku i udało nam się to, jednak mając na względzie około czterech słupków oraz niewykorzystanego karnego, to my powinniśmy być zwycięzcami tego meczu. Tak to już jest w piłce nożnej, że wygrywa ta drużyna, która jest skuteczniejsza, ale spotkanie napewno mogło się podobać, ponieważ toczyło się w szybkim tempie i przyniosło mnóstwo bramek.

SM Suchanino - Revers 3:5(1:3)

Tym razem postanowiliśmy od początku zaatakować przeciwników, jednak pomimo to, oni pierwsi zdobyli bramkę. Piotr Deleżuch zdołał szybko wyrównać stan spotkania, ale na niewiele to się zdało, ponieważ w tej części spotkania rywale byli skuteczniejsi, zaś my nie wykorzystaliśmy kilku dogodnych sytuacji. Na drugą połowę spotkania wyszliśmy bardziej skoncentrowani i zdeterminowani. Ta sytuacja sprawiła, że walczyliśmy o każdą piłkę i staraliśmy się odrobić straty. Udało się strzelić gola kontaktowego Piotrowi Dumie, jednak kilka minut później niedokładne podanie wykorzystał zawodnik rywali, utrzymując wciąż dwubramkową przewagę. W drugiej części rywale bronili dostępu do bramki, zarazem przejmując piłkę i wyprowadzając groźne kontrataki, dlatego ciężko było umieścić piłkę w ich bramce. Po jednym z kontrataków podwyższyli na 5:2, a nam udało się jeszcze w samej końcówce strzelić jednego gola. Niestety sezon zarówno na boisku, jak i na hali mamy bardzo słaby. Jedyne, co nam pozostaje, to walczyć do końca o jak najwyższą lokatę.

Niedziela 20.12.2009 15:50
SM Suchanino - 3hi.pl Wisła Gdańsk 6:6(1:4)

Znowu słaby początek spotkania, w wyniku którego dość szybko straciliśmy pierwszą bramkę. Jakoś w ostatnich meczach nie możemy się odnaleźć i rozkręcić od samego początku meczu. Jesteśmy wolni i popełniamy dużo błędów w ustawieniu. Po kilku wyrównanych minutach Piotr Duma wyrównał. Jednak to, co się stało potem bylo naszą totalną klęską. Rywale się rozkręcili i dzięki naszym niedokładnym podaniom przejmowali piłki przeprowadzając szybkie kontrataki kończone celnymi strzałami. Gdyby nie Maciej Wójtewicz w bramce, to mogliśmy przegrywać jeszcze więcej w tej części. Na szczęście w przerwie meczu szybka rozmowa sprawiła, że bardziej sie skoncentrowaliśmy, dobrze ustawialiśmy i mocniej przycisnęliśmy przeciwników, dzięki czemu udawało się przejmować piłki w środku pola, rozgrywać do boków i zdobywać kolejne bramki. W krótkim czasie dobre akcje przeprowadził Dawid Witkowski, gdzie pierwszą zakończył celnym strzałem po podaniu Piotra Deleżucha, zaś kolejną celnym uderzeniem pokonał bramkarza Wisły Piotr Duma. Kolejne przejęcie w środku pola i bramkę wyrównującą zdobył Radek Byszuk, zaś kilka minut później wyszliśmy na prowadzenie po następnym golu snajpera Piotra Dumy, który grał z kontuzją, za co tym większy podziw się jemu należy. W tej połowie rozpędziliśmy się jak lokomotywa i drużyna Wisły kompletnie straciła głowę. Niestety znowu chwila dekoncentracji sprawiła, że straciliśmy dwie bramki, a czasu starczyło nam jedynie na wyrównanie. Napewno mecz mógł się podobać kibicom, ponieważ sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, natomiast my pokazaliśmy kolejny raz charakter. Jak wynika, można powiedzieć, z pierwszej serii spotkań, chyba w tym sezonie naszym sukcesem będzie zajęcie 5 miejsca, ponieważ wygląda na to, że wykrystalizowała się pierwsza czwórka, która będzie walczyć o najwyższe cele. Nie wiem, kto nazwał faworytem tych rozgrywek drużynę Wooders, ale chyba ta osoba wprowadziła wszystkich w wielki błąd, ponieważ w/w ekipa na razie wygrała zaledwie 1 mecz, więc chyba trochę na wyrost cieszyliśmy się po I kolejce. Myślę, że nie osiągniemy w tym sezonie takiego sukcesu, jak w poprzednich dwóch latach, ale napewno będziemy do ostatniej kolejki walczyli o jak najlepszy wynik.

SM Suchanino - Sąsiedzi 4:4(0:2)

Nie spodziewaliśmy się, że ostatni zespół tabeli postawi nam takie trudne warunki i chyba przespaliśmy pierwszą część spotkania, choć z drugiej strony mieliśmy kilka dogodnych sytuacji, m. in. Piotr Duma, Radek Byszuk czy Dawid Witkowski, jednak wszystkie strzały były wprost w bramkarza. Natomiast rywale nas dwukrotnie skontrowali szybko wymieniając piłkę i dwukrotnie udało im się umieścić ją w bramce. Do drugiej części przystąpiliśmy z większym animuszem i przyniosło to pozytywny efekt w postaci gola kontaktowego zdobytego przez Piotra Deleżucha. Niestety chwila nieuwagi i znów szybka kontra 3 na 1, w wyniku której rywale powiększyli przewagę. Zaatakowaliśmy jeszcze mocniej, tym samym narażając się na kontrataki, ale nie mieliśmy już innego wyjścia. Przeciwnicy zaczęli się gubić, a my z kolei wypracowaliśmy sobie dużo sytuacji, z których w końcu udało nam się odrobić straty. Bramka Piotra Sacharuka i w krótkim czasie rzutem na taśmę gol Piotra Dumy spowodowały, że przynajmniej uratowaliśmy 1 pkt. Pomimo wszystko chyba by się jednak przydała nieco większa ławka zmienników, ale w tym sezonie będzie to raczej nierealne.

SM Suchanino - Lambada FC 4:6(2:4)

Początek spotkania z trudnym rywalem był dość obiecujący. W zasadzie obie ekipy grały bardzo ostrożnie i uważnie. Dwukrotnie wychodziliśmy na prowadzenie, dzięki bramkom Piotra Dumy, ale za każdym razem przeciwnicy wyrównywali stan meczu. Natomiast pod koniec pierwszej części popełniliśmy 2 błędy w kryciu, po których zawodnicy Lambady wyszli na prowadzenie. W drugiej części nawiązaliśmy walkę, w wyniku której Piotrowi Sacharukowi udało się strzelić bramkę kontaktową, jednak zabrakło nam sił, co skrzętnie wykorzystali rywale aplikując kolejne bramki. Choć dobre sytuacje strzeleckie mieli jeszcze Piotr Deleżuch czy Radek Byszuk, to jedynie Piotr Duma wykorzystał swoją okazję i umieścił piłkę w bramce Lambady, więc mecz zakończyliśmy porażką.

SM Suchanino - Wooders 12:6(4:3)

Nowy sezon halowy udało się rozpocząć od zwycięstwa, choć przed sezonem chodziły głosy, że rywale mają silną drużynę i są jednym z faworytów do zwycięstwa w lidze halowej. Pomimo, że bronimy mistrzostwa, to jednak nasz skład w dużej mierze się zmienił w porównaniu do zeszłorocznego. Jednak nowi zawodnicy, to powiew świeżości i może wyjdzie to nam na dobre. Objęliśmy dość niespodziewane dwubramkowe prowadzenie, ale rywalom udało się wyrównać i wyjść na prowadzenie. Na szczęście się obudziliśmy ponownie wychodząc na prowadzenie i nie oddając go już do końca meczu. Niespodziewanie rozstrzelał się Piotr Duma, zostając liderem strzelców po I kolejce. Bardzo ładną bramkę piętką zdobył również Radek Byszuk. Jednak kluczem do zwycięstwa była przede wszystkim gra zespołowa i wymiana pozycji.